Pixel 8 Pro ilk AI Core güncellemesini aldı

Google, Pixel 8 Pro için benzersiz bir güncelleme yayınlamaya hazırlanıyor. Bu güncelleme, cihaz üzerinde çalışan AI özelliklerini güçlendiren AI Core uygulamasını güncelliyor. AI Core uygulaması, bulut sunucularına ve internet bağlantısına bağımlı kalmadan, doğrudan cihaz üzerinde bazı AI destekli işlevleri işlemek üzere arka planda sessizce çalışıyor.

Cihaz üzerindeki AI yeteneklerinde bir artış söz konusu. Google Play Store listesinde daha önce yer alan bilgilere göre, “AI Core, Android genelinde özellikleri güçlendiriyor ve uygulamalara en son AI modellerini sağlıyor” ancak Play Store listesi kaldırılmış durumda. Muhtemelen Google, bu ekleme için ayrı bir duyuru planlıyor.

Ortalama bir kullanıcı doğrudan AI Core ile etkileşimde bulunmasa da, bu uygulama Pixel 8 Pro’da genel kullanıcı deneyimini iyileştirmede önemli bir role sahip. Son güncelleme, uygulamayı 0.release.539035001 sürümünden 0.release.582652206 sürümüne taşıyor ve bu güncelleme özellikle Pixel 8 Pro (kod adı “husky”) için özelleştirilmiş durumda. Pixel telefonlar ve tabletler, ilk Android 14 güncellemesinden bu yana AI Core için bir yer tutucu içeriyor.

Pixel 8 Pro ilk AI Core güncellemesini aldı

Eğer Pixel 8 Pro kullanıyorsanız, bu güncelleme telefonunuza otomatik olarak indirilmiş ve işlevini yerine getiriyor olmalı. Şu anda bu güncellemenin yalnızca Pixel 8 Pro‘ya özel olduğu bildiriliyor. Ancak, yakın gelecekte Pixel 8’e ve belki de Tensor çipli eski Pixel cihazlarına da ulaşması bekleniyor.

Bu en son temel modellerin uygulamalarından bazıları, ‘Zoom Enhance’ gibi özelliklerin uygulanması veya Magic Eraser’ın daha hızlı çalışmasını içerebilir. Dikkat çekici bir şekilde, Samsung da yaklaşmakta olan amiral gemisi Galaxy S24 serisine bu tür yeteneklerin ekleneceğini doğruladı ve buna “AI Telefon” adını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x