Spotify 2023 yılında en çok dinlenen şarkıları açıkladı! Zirvede sürpriz yok!

Dijital müzik platformu Spotify, 2023 yılında Türkiye’de ve dünyada en çok dinlenen şarkıları açıkladı. Buna göre 2023’te Türkiye’nin en çok dinlenen şarkısı “Aşkın Olayım” oldu. Simge tarafından seslendirilen parça 2018 yılında çıkmış olmasına rağmen bu sene patlama yaptı. Bunun sebebi ise şarkının Galatasaray’ın yıldız futbolcusu Mauro Icardi ile özdeşleşmiş olması. Bildiğiniz gibi Icardi her gol attığında statta çalan şarkı “Aşkın Olayım” oluyor. Bu da parçanın popülerliğini kısa sürede arttırdı ve özellikle Galatasaraylı taraftarlar tarafından benimsenmesini sağladı.

2023 yılında Türkiye’de en çok dinlenen sanatçı ise Semicenk oldu. Kısa süre içerisinde birbirinden hit parçalar çıkartan Semicenk, bu şarkıları popüler isimlerle düet yaparak süsledi ve yıla damga vurmayı başardı. Bu alanda Semicenk’i takip eden isimler ise UZI ve Sezen Aksu oldu.

2023’te dünya genelinde en çok dinlenen isim ise beklendiği gibi Taylor Swift oldu. Onu Bad Bunny ve The Weeknd takip etti. Spotify tarafından açıklanan listelerin tamamına hemen aşağıdan göz atabilirsiniz.

2023’te Türkiye’de en çok dinlenen sanatçılar:

Semicenk

UZI

Sezen Aksu

Motive

Lvbel C5

BLOK3

çakal

Mabel Matiz

Emir Can İğrek

Ezhel

2023’te Türkiye’de en çok dinlenen şarkılar:

Aşkın Olayım – Simge

Yana Yana – Semicenk, Reynmen

NKBİ X YAPAMAM – Remix – Lvbel C5, Güneş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x